1

Mersin Meski Abonelik Ve Mersin Su Aboneliği Hakkında Bilgiler

Mersin Meski abonelik işlemlerinden kısaca bahsedeceğimiz bu yazımızda, Mersin su aboneliği hakkında bir ilk bilgiye sahip olmanızı hedeflemekteyiz. Mersin Meski abonelik ile, evinize, ya da işyerinize su bağlantısı gerçekleştirmek istiyorsanız, Mersin su aboneliği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Peki Mersin Meski abonelik, ve Mersin su aboneliği, Mersin’liler tarafından nasıl yapılmaktadır?
Mersin Meski abonelik işlemleri için, abonelik sözleşmesinin, evine, ya da işyerine Mersin su aboneliği alacak olan gerçek ya da tüzel kişiler tarafından imzalanması gerekmektedir. Mersin Meski’de imzalanması gereken abonelik sözleşmesi ile, Mersin su aboneliği alanlar, aynı zamanda kanal aboneliği de almış olurlar. Ve Mersin Meski abonelik sözleşmesini dolduran kişilerin, bir teminat vermeleri de Mersin Meski tarafından zorunlu hale getirilmiştir, ve teminatlar, gerçek ya da tüzel kişilerin kendilerinden alınır; resmi kurum ya da kuruluşlardan herhangi bir teminat, Mersin Meski tarafından alınmamaktadır.
Mersin Meski ile arasında Mersin su aboneliği için abonelik sözleşmesi imzalamış olan Mersin’liler, Mersin Meski tarafından, abonelik sözleşmesinde belirtilen adrese gelecek olan her tebligatın gerçek olduğunu onaylamış bulunmaktadırlar.


Mersin Meski tarafından verilen abonelik sözleşmesini onaylayarak, Mersin su aboneliğini gerçekleştiren Mersin’liler için Mersin Meski aboneliği en az bir senedir, ve bu sürenin öncesinde, abonelik sözleşmesinin feshi gerçekleştirilemez. Bir senelik sürenin dolmasından sonra ise, Mersin’liler, Mersin su aboneliğini iptal ettirmek için borçlarının tamamını kapatıp dilekçeyi Mersin Meski’ye vermedikçe, Mersin Meski abonelik sözleşmesi aynı şartlarda devam edecektir. Mersin’liler, Mersin su aboneliğini bir süreliğine durdurabilecekleri gibi, açma ücretini ödeyerek sularını yeniden hizmete aldırabilirler. Mersin’li bir kişi, Mersin Meski ile imzaladığı abonelik sözleşmesi sonrasında, Mersin su aboneliği alıp, sonrasında da ölürse, bu kişinin mirasçılarının, abonelik sözleşmesinin iptalini isteme hakları bulunmaktadır. Eğer abonelik sözleşmesinin iptali istenmezse, Mersin Meski abonelik sözleşmesi aynı şekilde devam etmektedir.
Mersin su aboneliğinde bulunup, su borcunu ödemeyen kişinin suyu kapatılır; eğer su kapanma işleminden sonra da borç ödenmezse, altı aylık zaman diliminin sonunda, su saati alınarak, abonelik sözleşmesi, Mersin Meski tarafından iptal edilir. Ve borç, yasal olarak tahsil edilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

admin

One Comment

  1. Varliginizla gurur duyuyoruz tebrik eder ellerinizden operim eski bir hastaniz muazzez

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.