0

Mersinde Tatil Yapanlar İçin Mersinde Gezilecek Yerler

Mersinde tatil yapmayı düşünenler için Mersinde gezilecek yerler hakkında bilgilerimizi paylaşmaya, ve Mersin’i tatil amaçlı ziyaret edecek olanlara tanıtmaya devam ediyoruz. Mersin’in Astım ve Dilek Mağaralarından söz etmek isteriz. Mersinde gezilecek yerler arasında yer alan Astım Mağarası; ve Dilek Mağarası, Cennet Cehennem ile aynı yerde olup, Cennet Cehennem’e gidenlerin, Mersinde gezilecek yerler arasında yer alan Astım Ve Dilek Mağaralarını gezmelerini de önemle tavsiye ederiz.


Mersinde tatil yapanlar için, Mersinde tatil beldeleri arasında pek çok alternatiften söz etmek mümkün. Bunun yanında, Mersin Susanoğlu, hem denizinin temizliği, ve hem de kumunun inceliği nedeniyle, Mersinde tatili Mersinde denize girilecek yerlerle birleştirmek isteyen kişiler için bulunmaz bir alternatif niteliği taşıyor. Mersin Susanoğlu’nda halk plajının da bulunduğunu belirtmeli, ve Mersinde denize girilecek yerler arasında yer alan Mersin Susanoğlu’nda rahatlıkla denize girebileceğinizi belirtmek isteriz.
Mersinde tatil sırasında, Mersin Silifke’den çıkarak, 27 kilometre ilerlediğinizde Mersin Kızkalesi ile karşılaşıyorsunuz. Mersin Kızkalesi, sahilden 200 metre içerde, denizin içerisinde, bir adacık üzerinde bulunmaktadır.
Mersinde tatil sırasında, Mersinde gezilecek yerler arasında Uzuncaburç’ta yer alan Zeus Tapınağı’ndan da söz etmemiz gerekmektedir. Ayaş Beldesi’ndeki Alahan Manastırı, anfitiyatro, Elausa Tapınağı… gibi yerlerin de, Mersinde tatil sırasında görülmesi gereken yerler arasında yer aldığını unutmamanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.