0

Mersin Stadyumu Hakkında Bilgiler

2013 Akdeniz Olimpiyatları için hazırlanan, sonrasında ise Mersin İdman Yurdu’na tahsis edilen Mersin Arena Stadı’nda, Mersin İdman Yurdu’nun bir kaç maçı oynanmış, sonrasında ise, bazı nedenler dolayısı ile Mersin İdman Yurdu maçları Teyfik Sırrı Gür Stadyumu’nda yapılmaya devam etmişti. 2013 – 2014 futbol sezonunda Spor Toto Süper Lig’e yükselen Mersin İdman Yurdu’nun maçları, 2014 – 2015 futbol sezonu itibari ile artık Mersin Arena Stadı, diğer adı ile Mersin Stadyumu’nda gerçekleşecek. Biz de bu yazımızda sizlere, Mersin Arena Stadı, Mersin Stadyumu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız…
Mersin Arena Stadı nerede? Mersin Stadyumu nerede? Mersin Yenişehir ilçesi’nde yapılan Mersin Stadyumu’nun alanı 55.000 metrekare olarak belirtilmektedir.


Seyirci koltuğu sayısı 20.667 olan Mersin Arena Stadı’nda, 3.773 adet VİP seyirci koltuğu yer almaktadır. Protokol koltuk sayısı 180 olan Mersin Arena Stadı’nın locasında 914 koltuk yer almakta olup, locanın 4812 metrekare olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Stat içerisinde bulunan asansör sayısı 17 iken, merdiven sayısı ise 34 olarak belirtilmektedir. 1295 araç kapasiteli otoparkı bulunan stadın 156 aracı için kapalı otopark hazırlanmıştır. Otobüs parkının kapasitesi ise 46’dır.
Çoklu bilet satış gişeleri, restaurant, mağazalar, sağlık merkezi; ve polis merkezi gibi alanları bulunan Mersin Stadyumu, çok amaçlı olarak hazırlanmıştır. 25.534 kişi, Mersin Stadyumu’nda seyirci olarak bulunabilecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.