0

Mersin’de Seçim Anketi Sonuçları Nasıl Şekilleniyor?

30 Mart 2014 Belediye Seçimlerinin yaklaşması ile birlikte, Mersin’de seçim anketleri yapılmaya başlandı. Bu yazımızda da sizler için, Mersin’de seçim anketi hakkında bilgiler vererek, Mersin’de seçim anketi sonuçlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Mersin‘de yaşıyor, ve Mersin’de seçim anketi ortalamalarını merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, Mersin’de seçim anketlerinden bir tanesi hakkında bilgilerimizi paylaşmaya başlayalım:
Mersin’de seçim anketi, 30 Aralık 2013 – 7 Ocak 2014 tarihleri arasında uygulanmış olup, Mersin’li vatandaşlar ile yüzyüze yapılmış, ve Mersin Büyükşehir Belediyesi için seçim sonucu hakkında bilgi alınması sağlanmıştır. Mersin’de seçim anketi sonuçları ise şu şekilde elde edilmiştir:


Mersin’de seçim anketi, Mersin’de oy kullanacak olan 3.500 kişiye uygulanmıştır. Mersin’de seçim anketi sonuçlarına göre, AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, ve Milliyetçi Hareket Partisi arasında yoğun rekabet yaşanacaktır. Dilerseniz hemen, Mersin’lilerin ankete katılım yüzdeleri ile, Mersin’de seçim anketi sonuçlarını sizlere aktarmaya başlayalım:
1. Milliyetçi Hareket Partisi _ %28.4
2. Cumhuriyet Halk Partisi _ %27.2
3. AK Parti _%22.1
4. BDP _ %6.5
5. Diğer _ %2.2
Mersin’de seçim anketlerine katılan %13.6’lık bir kısım ise, kararsız olduklarını belirtmiş bulumnmaktadırlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.