by admin | Şub 17, 2014
Mersin’de Seçim Anketi Sonuçları Nasıl Şekilleniyor?

Mersin’de Seçim Anketi Sonuçları Nasıl Şekilleniyor?

Sitemiz Satılıktır. İsteyen Arkadaşlar, Konu İçerisinden Yorum Atıp, Görüşme İçin İletişim Bilgilerini Bırakabilirler.

30 Mart 2014 Belediye Seçimlerinin yaklaşması ile birlikte, Mersin’de seçim anketleri yapılmaya başlandı. Bu yazımızda da sizler için, Mersin’de seçim anketi hakkında bilgiler vererek, Mersin’de seçim anketi sonuçlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Mersin‘de yaşıyor, ve Mersin’de seçim anketi ortalamalarını merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, Mersin’de seçim anketlerinden bir tanesi hakkında bilgilerimizi paylaşmaya başlayalım:
Mersin’de seçim anketi, 30 Aralık 2013 – 7 Ocak 2014 tarihleri arasında uygulanmış olup, Mersin’li vatandaşlar ile yüzyüze yapılmış, ve Mersin Büyükşehir Belediyesi için seçim sonucu hakkında bilgi alınması sağlanmıştır. Mersin’de seçim anketi sonuçları ise şu şekilde elde edilmiştir:


Mersin’de seçim anketi, Mersin’de oy kullanacak olan 3.500 kişiye uygulanmıştır. Mersin’de seçim anketi sonuçlarına göre, AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, ve Milliyetçi Hareket Partisi arasında yoğun rekabet yaşanacaktır. Dilerseniz hemen, Mersin’lilerin ankete katılım yüzdeleri ile, Mersin’de seçim anketi sonuçlarını sizlere aktarmaya başlayalım:
1. Milliyetçi Hareket Partisi _ %28.4
2. Cumhuriyet Halk Partisi _ %27.2
3. AK Parti _%22.1
4. BDP _ %6.5
5. Diğer _ %2.2
Mersin’de seçim anketlerine katılan %13.6’lık bir kısım ise, kararsız olduklarını belirtmiş bulumnmaktadırlar.

Post a Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>