0

Mersin’de Gezi Parkı Eylemleri Anılırken Ne Unutuldu?

Mersin’de, Gezi Parkı eylemlerini anmak adına, Forum Alışveriş Merkezi’nde bulunan Atıf Yılmaz Meydanı’nda, elinde tencere, ve tavalarla toplanan 40 kadınilk olarak burada sloganlar atıp, sonrasında da Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’ndan Barış Meydanı’na yürüdü. Burada grup adına, Sabahat Soyer bir açıklamada bulundu. Gezi Parkı eylemlerinde kadınların rolünü anlatarak, tarihin bu olayları yazacağını belirtti.
Barış Meydanı’nda yapılan bu açıklamadan sonra, Gezi Parkı eylemlerini anmaya, çektiği halaylarla bir süre daha devam eden Halkevci kadınlar, sonrasında ise olaylı bir şekilde dağıldılar.


Gezi Parkı eylemlerini anmak adına düzenlenen bu yürüyüş; ve sonrasında yapılan açıklamanın içerisinde, isterdik ki, gezi parkı eylemleri dolayısı ile yaşadığı sağlık sorunları sonrasında, 16 gün önce kaybettiğimiz arkadaşımız Mehmet İstif’in de adı anılsaydı… Biz de buradan Gezi Parkı eylemlerini, ve Mersin’de, gezi parkı eylemleri nedeniyle aramızdan ayrılan arkadaşımız Mehmet İstif’i anıyor, ve umuyoruz ki bu tür olaylar yaşanmasın. Yaşandığı zamanlarda ise, başka canlar, ailelerinden, arkadaşlarından, canlarından olmasın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.