0

Mersin Yeni Otogarına Kısa Zaman İçinde Kavuşacak

Mersin yeni Otogar’ına, 2013 senesinin içerisinde kavuşacak. Mersin yeni Otogar projesi ile ilgili bilgiler veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin yeni Otogar yeri, ve Mersin yeni Otogar hakkında bilgiler verirken, biz Mersin’lileri de, Mersin yeni Otogar projesi hakkında bilgilendirdi.


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın vermiş olduğu bilgiye dayanarak, Mersin yeni Otogar projesinin oluştuğunu belirtmemiz gerekiyor. Buna göre Mersin yeni Otogar yeri, şu anki Mersin Otogarının bulunduğu yer olmayacak. Mersin yeni Otogar şu anki Mersin Otogarından iki ya da üç kat daha büyuük olacak, ve Mersin’in otogar ihtiyaçlarını gerektiği şekilde karşılayacak. Mersin yeni Otogar projesinin içerisinde, alışveriş merkezleri, ve sosyal merkezlerin de yer aldığını belirtmemiz gerekiyor.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’dan edinilen bilgiye göre Mersin yeni otogar yeri, Mersin Çavuşlu Mahallesi’nde bulunacak. Eski Çöp Alanı yerine yapılmış olan Mersin Sosyal Ve Spor Alanı’nın yanına, Mersin yeni Otogar inşa edilecek.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin yeni Otogar projesi ile ilgili vermiş olduğu bilgide, Mersin Toroslar ilçesinde yapılacak olan Mersin yeni Otogar’ın, Mersin trafiğini rahatlatacağına, otobüslerin Mersin şehir Merkezine girmeden direk otobana giriş yapabileceklerine dikkati çekerken, Toroslar ilçesi’ne açılacak olan otel, ve lokantaların da Toroslar ekonomisine büyük katkı sağlayacağına vurgu yapmayı ihmal etmedi. 2013 senesi sonunda, Mersin yeni Otogar projesinin tamamlanarak tesliminin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.