0

2014 Yılına Ait Mersin TOKİ Projeleri Uygulanmaya Başlandı

Bu yazımızda sizlere, TOKİ’den yapılan açıklama, ve çalışmalar kapsamında, Mersin TOKİ projelerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Mersin’de bulunan TOKİ evlerinin sonrasında, Mersin TOKİ projeleri ile ilegili çok sayıda söylenti gündeme gelmiş, Mersin‘liler de haklı olarak bu söylentilerin hangisinin gerçeği yansıttığını merak eder hale gelmiştir. Bu nedenle sizlere, Mersin TOKİ projeleri 2014 ile ilgili bilgi aktarımında bulunmak istedik:
Mersin’de uygulanacak olan TOKİ projeleri arasında ilk olarak Teyfik Sırrı Gür Stadyumu’nun yıkımı, ve yerine alışveriş merkezi yapılacağı söylentisi yayılmıştır. Ardından, Çetinkaya’nın karşı tarafına bir kentsel dönüşüm projesinin gerçekleştirileceği söylentisi yayılmıştır. Yaygın olarak konuşulan ise, Mersin Çay Mahallesi, Çilek Mahallesi, ve Özgürlük Mahallesi ile ilgili olan söylentidir, ve bu söylenti çok da fazla ses getirmiş, burada bulunan insanlar, evlerinden, iş yerlerinden olmak istememişlerdir.


Mersin TOKİ projeleri 2014 kapsamında söz konusu bölge, Mersin Çay Mahallesi, Çilek Mahallesi; ve Özgürlük Mahallesi için çalışmalar başlatılmıştır. Çalışmalar sadece, Mersin ATAŞ Rafinerisine dahil 18 adet iki katlı lojman binası, üç açık yüzme havuzu, iki trafo binası, ve bir de sosyal tesisi kapsamaktadır. Ki zaten söz konusu binaların çoğunluğu 1951 senesinde inşa edilmiş olup, günümüz koşullarında olması gereken bina yapısından uzaktır. Belirtilen yerlerin çevresinde bulunan kişilerin, Mersin TOKİ projeleri 2014’ten etkilenmeyeceklerini belirtmemiz gerekmektedir. Daha sonra yapılması düşünülen çalışmalarda ise, önceki hazırlanmış olan yerler, gerek ev sahibi, gerekse de iş yeri sahiplerine verilecek, bölgede bulunan hiç kimse, bölgesinden uzaklaştırılmayacaktır. TOKİ’den yapılan açıklamada, hiç kimsenin, böyle bir maduriyet yaşamayacağı açık olarak belirtilmektedir. Yıkım çalışmaları da görevliler tarafından başlatılmış bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.