2

1 Haftalık Mersin Hava Durumuna Göre Mersinde Yağmur Varmı?

Oldukça yağışsız bir 2013 – 2014 kış mevsimi geçirmekle birlikte, kış aylarını da geride bırakmaya hazırlandığımız bugünlerde, aklımızdaki soru: Mersinde yağmur varmı, Mersinde yağış var mı? Bu nedenle bu yazımızda sizlere, Mersin hava durumu bilgilerine dayanarak, önümüzdeki bir haftalık zaman dilimi içerisinde Mersinde yağmur varmı, ve Mersinde yağış var mı sorularının yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.
Mersin hava durumu bilgilerine dayanarak, 10 Şubat 2014 dahil olmak üzere, 11 Şubat 2014, 12 Şubat 2014, ve 13 Şubat 2014’te, Mersinde yağmur varmı sorusunun yanıtının olumsuz olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ancak Mersinde yağış var mı diyenleri, hemen umutsuzluğa kaptırmak da istemiyoruz…


Mersin hava durumu bilgilerine göre, 14 Şubat 2014, ve 15 Şubat 2014 tarihlerine denk gelen Cuma, ve Cumartesi günü Mersin’de sağanak yağış bekleniyor. Bu bilgiye dayanarak, 14 Şubat sevgililer gününde Mersin’lilerin sırılsıklam bir aşk yaşayacaklarını belirtsek, büyük ihtimalle yanlış bir yorum yapmamış oluruz.
Mersin hava durumu bilgilerine önümüzdeki bir hafta için bakmaya devam ettiğimizde, 12 Şubat 2014 Çarşamba günü hava sıcaklığının 20 derece olacağını, ancak gece bu sıcaklığın yeniden 9 dereceye kadar düşeceğini belirtmemiz gerekmektedir. Önümüzdeki bir haftalık zaman diliminin en sıcak günü Çarşamba; en soğuk gecesi de yine Çarşamba gecesi olacak, gece ve gündüz sıcaklığı arasındaki fark 11 derece olacaktır. Sonrasında, 15 Şubat Cumartesi gününe kadar yavaş yavaş düşerek, Cumartesi günü en düşük noktasında 15 dereceye ulaşan hava sıcaklığı, 16 Şubat Pazar günü yeniden 19 dereceye yükselecek. Bu noktada, Mersinde yağış var mı, ve Mersinde yağmur varmı sorusunun yanıtının daha olumlu olması, hepimizin en fazla istediği şey olarak karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

admin

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.